W-knižnica Váš zdroj informácií

Prečo krmivo HiQ pre mačiatka a ich matky

Prečo krmivo HiQ pre mačiatka a ich matky

Výber najlepšieho krmiva pre mačiatka a ich matky

Po príchode nového roztomilého obyvateľa, ako je mačiatko, do nášho domu, je prirodzené, že mu chceme venovať patričnú starostlivosť. Úlohou číslo jedna je nájdenie krmiva, obsahujúce všetky zložky, ktoré prispievajú k vynikajúcemu zdraviu a dlhovekosti vášho domáceho maznáčika. Tradične sa vyberá krmivo pre domáce zviera v závislosti od jeho veku, no HiQ vyvinula krmivo, ktoré je vhodné pre najmenších rovnako, ako aj pre ich mamičky.

Prvé dni života
Novonarodené mačiatko váži asi 100 gramov. Počas kojenia priberá mačiatko každý týždeň 50 až 100 gramov. Vtedy strava mačiatka pozostáva výlučne z materského mlieka. Rast prvých mliečnych zubov znamená začiatok prechodného obdobia kŕmenia, tzv. odstavenie. Zvyčajne sa mačiatka odstavia do 7. týždňa, ale špeciálne suché krmivo (najlepšie vopred navlhčené teplou vodou) môžeme začať mačiatkam podávať už v 4. týždni a tým prispievať k správnemu vývoju a rastu mačiatka.

Vyvinuté pre najmenších a ich matky
Vyvážená výživa je veľmi dôležitá aj pre gravidné a dojčiace mačky. Preto spoločnosť HiQ vyvinula krmivo, ktoré je vhodné pre najmenších a ich mamičky.

„Prémiové suché krmivo „HiQ Kitten & Mother Care“ je špeciálne navrhnuté pre mačiatka do 1 roka, ako aj pre budúce a laktujúce matky.“

To znamená, že mačiatka a  aj ich matky dostanú základné živiny, ktoré sú nevyhnutné na zachovanie vynikajúceho zdravia a vývoja.

Hlavné zložky krmiva HiQ

Bielkoviny
Pokiaľ ide o výber krmiva, uistite sa, že jednou z hlavných zložiek je mäso, hlavný zdroj bielkovín. Odporúča sa, aby obsah bielkovín vo výrobku bol najmenej 30%. Je to dôležitý stavebný materiál pre organizmus mačky. „HiQ Kitten & Mother Care“ je bohaté na hydinové mäso. Tieto živočíšne bielkoviny sú najjednoduchšie stráviteľné a sú nevyhnutné na udržanie správneho svalového tonusu a energie.

Tuky
Obsah tuku v krmive by mal byť okolo 20%. Preto je „HiQ Kitten & Mother Care“ obohatená o cenný lososový olej, bohatý na mastné Omega-3 a Omega-6 kyseliny. Je zdrojom energie a zároveň prispieva k vynikajúcemu tráveniu, lesklej srsti, zdravej pokožke a silnej imunite.

Vitamíny a minerály
Na zabezpečenie správnej tvorby kostného tkaniva a zubov sa „HiQ Kitten & Mother Care“ obohacuje vápnikom. K tomuto produktu sme tiež pridali ďalšie vitamíny (A, E, D3, B1) a kyselinu listovú. Všetky tieto živiny sú životne dôležité pre rastúce mačiatka a ich matky. Koniec koncov, gravidná a dojčiaca matka prenáša vitamíny a minerály na jej mačiatka.

Unikátny NanoAgent
Zloženie krmiva sa ďalej vylepšuje pridaním špeciálneho prvku NanoAgent. Je to čistý sedimentárny minerál (Zeolit) mikronizovaný na nanočastice. Vďaka ľahkým nanočasticiam sa NanoAgent pohybuje trávacim traktom rýchlejšie ako živiny a pri interakcii živín s NanoAgentom sa zvyšuje aj rýchlosť vstrebávania týchto živín. Tým sa urýchľuje trávenie a živiny, vitamíny a minerály sa vstrebávajú efektívnejšie.

„Zároveň má schopnosť selektívne vychytávať z organizmu prípadné plesne, kvasinky či baktérie.“ Čím výrazne prispieva k zdravotnému profitu matky aj mačiatok.

Taurín
Zloženie „HiQ Kitten & Mother Care“ obsahuje veľmi dôležitý prvok, aminokyselinu taurín. Telo mačky túto aminokyselinu neprodukuje, napriek tomu je životne dôležitá pre zrak a srdce mačky.

Frekvencia kŕmenia.
Mačiatka vo veku do 12 týždňov by sa mali kŕmiť malými dávkami 3 až 4-krát denne; do veku 6 mesiacov je potrebné kŕmiť mačiatka trikrát denne. Po dovŕšení 6 mesiacov veku stačí mačiatko kŕmiť dvakrát denne.